מה התפקיד של יועץ ארגוני?

היועץ הארגוני הוא בין בעלי התפקיד החשובים בכל ארגון. הוא זה האחראי, בין היתר, על איתור בעיות שונות הקשורות למסגרת העבודה, סכסוכים ברמות שונות ואי שביעות רצון, כאשר לאחר איתורם עליו למצוא את הדרכים לגשר עליהם. היועץ הארגוני יכול לסייע לכל ארגון, לכל עסק, בניהול נכון ובהתייעלות בעבודה. תפקידו כולל, בשלב המקדים, קיום פגישות עם גורמים שונים, ניתוח שורש הבעיה או שורש הסכסוך הקיים ומציאת פתרון רלוונטי, העונה על כל הצרכים הקיימים.

לשם מה זקוקים ליועץ ארגוני ומה הוא מציע במסגרת שירותיו

ליועץ הארגוני תפקיד נרחב. בין אם לצורך הבראת חברות, בין אם לצורת הבראת עסקים בסדרי גודל שונים, היועץ הארגוני יכול לסייע במצבים רבים. על מנת להפיק את המרב משירותיו, חשוב להבין מהי מטרת הפנייה אליו והאם היועץ אכן יכול לסייע בפתרון הבעיה. היועץ עוזר בתהליכים המתקיימים בעסק או בחברה, תהליכים של שינוי ושל צמיחה. הוא עוזר לאחד, למשל, בין מחלקות שונות במידת הצורך, הוא עוזר בהקמתן של חדשות ועוד. הוא יכול לספק מענה לאנשי מפתח בארגון ולתת להם יעוץ אישי, כמו גם הדרכה, כיצד לפעול נכון. יועץ ארגוני יכול לעבוד באופן קבוע בחברה או בעסק או לשמש כמענה זמני בלבד. לרוב הוא מלווה תהליכים ממושכים, אך במקרים מסוימים הוא נקרא לצורך מתן סיוע נקודתי בעניין אחד בלבד.

כדי ליהנות מהיתרונות הרבים שמביא אתו היועץ הארגוני לעסק או לחברה ולהפיק משירותי הייעוץ שהוא מציע את המיטב, חשוב לשתף אתו פעולה וגם לשמור על פתיחות מחשבתית. פעמים רבות היועץ הארגוני, ובעיקר במצבים של הבראת חברות או הבראת עסקים, מציג מראה לא נעימה מול נציגי הארגון, מראה שבו נראה מצב לא תקין של התנהלות, האחראי לבעיות ומשברים רבים. התנגדות לכך וחוסר שיתוף פעולה מהלוקחים בכך חלק עשוי לפגוע בתהליך וביכולת לתקן ולשפר את המצב. יועץ ארגוני נדרש להיות אובייקטיבי, כנה וגם שקוף. דבריו לא תמיד נעימים לאוזן, אך חשוב לשמוע אותם ולפעול בהתאם. יש להקדיש לו את הזמן הראוי לכך ובמידת הצורך גם להקצות לו משרד או חדר, שבו יוכל לנהל את פגישותיו וחלקים נכבדים מההליך.

הצורך בשיתוף פעולה כתנאי להצלחתו של התהליך

עבודתו של היועץ הארגוני מתמקדת בתהליך הייעוץ. בבחינת המשבר, הבנת הבעיות שלצורך פתרונן הוא הוזמן ומתן המלצות כיצד להתמודד איתן נכון. יחד עם זאת, האחריות להצלחתו של התהליך, להבראת החברה או העסק, מוטלת על העובדים במקום ועל בעלי התפקידים הבכירים שבו. לרוב, הבכירים הם אלה שמקבלים את ההחלטות החשובות ביותר בעסק או בחברה, וכדי להצליח בתהליך ההבראה ובהתמודדות עם המשבר, עליהם להתייחס להמלצותיו של היועץ ולהוציא אותן אל הפועל. עבודה משותפת בין היועץ הארגוני לחברים בארגון (בעלי התפקידים השונים) הכרחית לטובת הצלחתו של התהליך וחשוב שתעשה לאורך כל הדרך – משלביה הראשונים ועד לאחרונים בה, כאשר משיגים את המטרות ופותרים את המשבר, את הסכסוך.

על חשיבות הפנייה ליועץ ארגוני מקצועי

חשוב מאד לפנות ליועץ ארגוני מקצועי ומנוסה. יועץ כזה מכיר היטב את האופן שבו פועלים ארגונים, חברות או עסקים, מכיר את הדינמיקה הפנימית המאפיינת אותם וגם יודע לזהות במדויק מצבים של משבר ובעיות שונות, המעכבות את התפתחותו של העסק, את התקדמותה של החברה. יועץ ארגוני כזה יידע כיצד להנחות את בעלי התפקידים, יחשוף אותם לכלי ניהול נכונים ויספק פתרון, העונה בצורה מדויקת על הצרכים הקיימים.