תהליך הבראה – רגע לפני קריסה

...בנקודת זמן קריטית זו הוזמנתי לפגישה שלאחריה התחלנו עם תהליך ההבראה. התהליך היה אינטנסיבי מפאת קוצר הזמן. היינו צריכים לבנות תוכנית פעולה שתייצר תוצאות בתוך זמן קצר מאד, אחרת הכל היה קורס. היה ברור מעל לכל ספק שמדובר בחברה מעולה, עם פוטנציאל רווחיות משמעותי וחילוץ החברה מהקשיים, יישום תוכנית הבראה והקניית כלים מקצועיים לניהול יובילו אותה להצלחה יוצאת מהכלל.

חברה המספקת פתרונות דיור ותעסוקה לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. החברה ותיקה מאוד והיא בעלת מוניטין רב. בקבוצה מועסקים כ- 70 עובדים מקצועיים.

רמת המורכבות הגבוהה שלה לצד מגוון התחומים העצום בהם טיפלה הצריכו ידע נרחב בניהול תפעולי, פיננסי ומקצועי. בעוד הצד המקצועי נוהל ברמה הגבוהה ביותר, מרכיבי הניהול האחרים היו חסרים ונוהלו בצורה קלוקלת והדבר בא לידי ביטוי בהתדרדרות הדרגתית של החברה. הקבוצה נקלעה בסופו של דבר לקשיים פיננסיים שאיימו למוטט אותה. המוניטין הגרוע שיצרה לעצמה החברה בבנקים, כתוצאה מהניהול הפיננסי הכושל, לא הקל עליה והבנקים סירבו לעמוד לצידה ברגע המשבר.

בנקודת זמן קריטית זו הוזמנתי לפגישה שלאחריה התחלנו עם תהליך ההבראה. התהליך היה אינטנסיבי מפאת קוצר הזמן. היינו צריכים לבנות תוכנית פעולה שתייצר תוצאות בתוך זמן קצר מאד, אחרת הכל היה קורס. היה ברור מעל לכל ספק שמדובר בחברה מעולה, עם פוטנציאל רווחיות משמעותי וחילוץ החברה מהקשיים, יישום תוכנית הבראה והקניית כלים מקצועיים לניהול יובילו אותה להצלחה יוצאת מהכלל.

מצב הגירעונות של החברה מחד וסירוב הבנקים לעמוד לצידה מאידך, אילצו אותנו לבוא עם פתרון אחר, ואכן, בתהליך משולב של בניית תוכנית הבראה ותוך כדי תחילת יישומה יצרנו קשר עם חברה גדולה ומובילה בתחום, בעלת יכולות פיננסיות משמעותיות. בעלי החברה ידעו לזהות את הפוטנציאל האדיר שנקרה לפתחם וכך, בתהליך מו"מ שנמשך ימים בודדים, שכלל הצגה מלאה ומדויקת של מצב הדברים, לטוב ולרע וכן הצגת תוכנית הפעולה והתחזית להמשך, הצלחנו להגיע לעסקת מכירה של 50% מהקבוצה, במחיר ובתנאים בלתי רגילים.

הרכישה הוכיחה את עצמה מעל לכל הציפיות וכיום הגיעה החברה לרווחיות יוצאת מהכלל, שמספקת לבעליה סיפוק רב, הן בתחושת השליחות (של חברה שמספקת לאוכלוסייה נצרכת גדולה את היכולת לחיות טוב ובכבוד) והן במצבה הפיננסי.