תוכנית הבראה והתייעלות – חבל ההצלה האחרון

מרבית בעלי העסקים מתעוררים לצורך בגיבוש תוכנית הבראה בדקה ה- 90, כאשר המצב כבר כמעט ללא שליטה. האם באמת אין מוצא למצב? האם הקריסה וודאית? בהחלט לא!

מרבית בעלי העסקים מתעוררים לצורך בגיבוש תוכנית הבראה בדקה ה- 90, כאשר המצב כבר כמעט ללא שליטה, הבנקים מראים סימני עצבנות, הספקים מפנים עורף, העובדים פוזלים לחיפוש מקום עבודה חדש והלקוחות מחפשים אלטרנטיבות. תנאי האשראי מצד הספקים נוקשים יותר וחלקם אף דורש תשלום במזומן או ערבות אישית של הבעלים. הבנקים מאיימים להחזיר את השיק הראשון ולא מהססים לקיים את איומם. השמועות על שיק שחזר פושטות כאש בשדה קוצים והסוף נראה קרוב מתמיד.

לכן, במסגרת התהליך מגובשת תוכנית הבראה מסודרת תוך התייחסות למצב הנוכחי ולתכנון קדימה ותוך שיתוף הבנק והנושים. אופן ורמת המקצועיות של התוכנית הינם מהתנאים העיקריים להצלחה. בניגוד לדעה הרווחת הבנקים מוכנים לספק אשראי אך רוצים לדעת שיקבלו את כספם בחזרה!

עסקים בקשיים – היכן הבעיה?

מרבית בעלי העסקים נוטים לחשוב שהבעיה היא אך ורק בהעדר ניהול של תזרים המזומנים. ברוב המקרים זהו אך ורק הסימפטום. בפועל, הבעיות נובעות מתהליכים הרבה יותר עמוקים: ניהול פיננסי כושל, עבודה בזבזנית, לא יעילה ולא אפקטיבית, ניצול וניהול כושל של משאבים, ניהול גרוע של עובדים ומשימות, החלטות חובבניות אשר אינן מבוססות על הערכות מקצועיות כמו רכישת ציוד יקר והשקעות, גיוס ופיטורי עובדים וכדו'.

ועם זאת, עסק שאינו מנהל תזרים מזומנים אינו יכול להתקיים לאורך זמן!

עסק שמתנהל בצורה חובבנית יגיע בסופו של דבר לקשיים, זה רק עניין של זמן!

מחקרים סטטיסטיים בעולם מצביעים על כך ש- 80% מהעסקים הקטנים והבינוניים אינם שורדים את השנה הראשונה לפעילותם ו- 80% מהנותרים סוגרים את פעילותם תוך 5 שנים.

הבראת חברות ומטרותיה של תוכנית הבראה

1. ללמוד ולהבין את מצבו של העסק מתוך ראיה אובייקטיבית ומקצועית

2. לפתור באופן מיידי את מצוקת תזרים המזומנים (באמצעות הבנק, הכנסת משקיע או בדרך אחרת)

3. לייצר "שקט תעשייתי" ותחושה של בטחון אצל הבנקים, העובדים, הספקים והלקוחות

4. לייעל את העסק כך שיביא לניצול אופטימאלי של המשאבים וכח האדם העומדים לרשותו

5. לשלב כלי ניהול ובקרה אפקטיביים ויעילים

6. למקד את מאמצי השיווק והמכירות בערוצים הנכונים ביותר

7. להכניס את העסק לשגרת ניהול נכונה, יעילה ורווחית

8. להביא את בעלי העסק לכדי רווחה כלכלית!

שלבים עיקריים ביישומה של תוכנית הבראה

גישתנו מבוססת על ניסיון רב שנים בגיבוש תוכניות הבראה לעסקים שנקלעו לקשיים. שעון הזמן לא עומד לטובת העסק. הזמן קצר והמלאכה מרובה. משום כך, חובה עלינו להיות ממוקדים, יעילים, זריזים ואסרטיביים. לאור זאת, גיבשנו במהלך השנים מתווה שמוביל את העסק לפתרון הנכון ביותר ובדרך הקצרה ביותר.

גיבוש תוכנית הבראה נמשך בדרך כלל כחודש ימים. לאחריו אנו ממשיכים ללוות את העסק כחודשיים נוספים, וזאת על מנת לוודא שהתוכנית מיושמת כלשונה. במקרים בהם מתעורר הצורך אנו ממשיכים ללוות את העסק לאחר תקופה זו.

מיד עם תחילת התהליך אנו מטמיעים תוכנה יעילה וידידותית לניהול תזרים מזומנים. זהו שלב מקדמי חשוב ביותר.

לאחר שלמדנו את העסק וגיבשנו תוכנית הבראה פיננסית, אנו יוזמים פגישה עם הבנק. מניסיון שלנו, במרבית המקרים כאשר הבנק מבין את מצב העסק לאשורו, וכאשר הוא מבין שהמצב פתיר ושהעסק לקראת שינוי אמיתי ופריצת דרך, הוא גם יאות לסייע לו.

בשלב הבא נדאג להביא את העסק למיצוי אופטימאלי של משאביו ולצמיחה בפעילות וברווח. התוצאות יבואו לידי ביטוי באופן כמעט מיידי.

 

"כמעט הצלחתי" – המדריך שיעניק לך תובנות להסרת ה"כמעט" ולהצלחת העסק שלך!

אני רוצה לקבל את המתנה