המלצות

השאירו פרטים

נציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

הגענו ליניב רוסו במקרה, אך בתקופה בה חיפשנו יועץ כלכלי חיצוני.אנחנו מנהלים חברה גדולה, בעלת כ 150 מועסקים וקהל לקוחות גדול מאוד שמאוד מסובך לנהל את התזרים שלה. עם השנים החברה גדלה, התפתחה והכל נעשה ללא שליטה אמיתית וללא צעדים מושכלים. החברה פשוט “זרמה”, ובעקבות כך עמדה בפני תהום שאיימה לחסל אותה לגמרי בתוך זמן קצר. החברה הפסידה כסף ועמדה בפני משבר תזרימי.גילינו אדם רציני, עם המון ידע וניסיון. היכן שרבים וטובים נכשלו, יניב הצליח:בזמן קצר יניב ביצע פעולות על מנת להבין ולהיכנס לקרביים של החברה. יניב בנה דוחות אקסל שמנתחים במדויק את פעילות החברה, הוצאותיה, הכנסותיה בהווה ובעתיד ונתן לנו תמונת מצב מדויקת. תמונת המצב שיניב בנה נתנה לנו את הידע החשוב מאוד של היכן בדיוק עומדת היום החברה מבחינה כלכלית, היכן היא תעמוד אם לא נעשה דבר והיכן היא תעמוד בהתאם לכל שינוי שנבצע בה. יניב ידע גם לתת במדויק את השינויים עצמם שיש לבצע, עד לרמת העובד הבודד.על פי תמונת המצב שבנה יניב ביצענו שינויים רחבים ומעמיקים בחברה.המשכנו לעקוב אחר הדוחות והתוכניות של יניב חודש אחרי חודש וראינו שהחברה מתקדמת על פי התוכנית.אין ספק שללא העבודה של יניב, היום החברה שלנו לא הייתה קיימת. במקום זה, החברה עדיין גדלה ומתפתחת, אבל בצורה שקולה יותר עם תכניות מסודרות והכי חשוב – מרוויחה.

שגיב, סופר אלקטריק בע”מ

פנינו ליניב בתקופה אינטנסיבית שאופיינה בשינויים משמעותיים במשרדנו.היינו על סף ביצוע שינוי ארגוני שמטרתו לשלב את האדריכלים הבכירים המובילים את המשרד מזה מספר שנים כשותפים שווים בחברה, חווינו צמיחה חיובית והגדלה ניכרת של היקף הפעילות וגייסנו עובדים באופן אינטנסיבי. עבדנו תחת עומס קשה ביותר, פעלנו והחלטנו במהירות תוך כדי תנועה. לא היה לנו זמן לחשוב.חשנו שאנו זקוקים לאיש מקצוע שיבחן ויאבחן את מצבנו ויסייע לנו בתהליך קבלת ההחלטות,יאיר לנו את מה שכבר הפך לרקע, ושילווה וינחה אותנו להתנהלות שפויה ואפקטיבית.יניב ערך תהליך אבחון שהצביע על ליקויים בהתנהלות שעיקרם חוסר התאמה של המערכות הניהוליות ושל המבנה הארגוני לשינויים שעברו על החברה בשנים האחרונות. עפ”י המלצותיו של יניב ובסיועו קבענו מבנה ארגוני ברור שכלל מנהלים, ראשי צוותים ועובדים מקצועיים, בוצעה הגדרה מחודשת של תפקידי האדמיניסטרציה, יושמו פתרונות מיחשוב והוטמעו נוהלי בקרה שוטפת של מצב העסק.השינוי שיניב הוביל היווה עבורנו קפיצת מדרגה: יכולנו להכיל את הגידול בפעילות, תהליכי העבודה הפכו להיות יעילים ואפקטיביים יותר ואפשרו שחרור צווארי בקבוק, העצמנו עובדים.אנו מציבים יעדים, מקפידים לעקוב אחר עמידה בהם ולהתאים את התנהלותנו לדינמיקה הנובעת מכך.אנו ממשיכים להתייעץ עם יניב ולשתף אותו בשאלות והתלבטויות ושמחים ליישם את המלצותיו שבכל פעם משדרגות אותנו ומובילות קדימה.

ורדה שירן, גורדון אדריכלים בע”מ

בספטמבר 2011 פנינו לחברת אופק בר השקעות בע”מ אל יניב רוסו, וזאת על מנת לבחון אפשרויות להתרחבות של העסק. הגענו עם מספר רעיונות. לפני שהתחלנו קודם כל יניב בחן את הפעילות העסקית הקיימת וניתח אותה בצורה יעילה, נכונה ויש לציין מהירה מאוד. חשוב לציין שאת החולשות שלנו שאני יודע ומכיר בתור בעלי העסק כבר 10 שנים, יניב זיהה מייד בתחילת התהליך ונתן דרכי פעולה מצויינים על מנת לשפר את החולשות הנ”ל. לאחר בחינה משותפת בחרנו יעד להתרחבות כאשר את כל המהלך לכך הוביל יניב: תוכנית עסקית, משא ומתן מול שותפים פוטנציאלים ואפילו הכנת מזכר הבנות לחתימה לפני התערבותם של עורכי דין. יש לציין שההתנהלות הייתה נעימה והכי חשוב מאוד יעילה.

נעם ברגר, פרופיט בע”מ

רצינו להודות על התהליך שעברנו יחד. לקחת אותנו, שיפטאורגינייזר, חברה די בחיתוליה שמרגישה אבודה אל מול העולם העסקי הגדול והתובעני ושפכת אור. עברנו מספר לא מבוטל של פגישות בהן “חתכת” אותנו לגורמים, הבנת את החלקים הקטנים ביותר, בנית תוכנית עסקית לתפארת בה אתה לוקח בחשבון את אחרון הפרמטרים, ידעת לעוץ עצה טובה במקומות הרגישים ביותר בעסק (כסף, שותפים וכו’).יניב, ראיית העולם העסקי שלך עדיין עולה בפגישות הנהלת החברה שלנו אפילו שעבר כבר זמן מה מאז הפגישות שלנו. אני חושב שזה אומר הכול.בהערכה גדולה,הנהלת שיפטאורגינייזר

חברת שיפטאורגינייזר בע”מ

אחרי גירושין והקמת עסק חדש איבדתי פוקוס ולא הצלחתי לעשות סדר בהוצאות ובהכנסות, ובעיקר התקשתי להחליט החלטות משמעותיות ונכונות. חיפשתי מושיע, וחברה טובה הפנתה אותי ליניב. מאז אני מבינה הכל – איפה אני נמצאת, מה אני יכולה ומה לא. הוא הציל אותי מקריסה ועד היום מלווה אותי בכל החלטה ושומר עלי מלעשות טעויות. בלעדיו לא הייתי מצליחה.יניב הוא איש מקצוע בחסד עליון, חכם, מוכשר ועם לב ענק … בנה לי תכניות עסקיות, חישב ומצא את נקודת האיזון והוא שומר עלי שלא אתפזר ואשקיע בדברים הלא נכונים ודוחף להשקיע במקומות הנכונים.אני לא זזה מ”מ בלעדיו עד היום והוא מלווה אותי כבר 3 שנים.ממליצה בחום רבבבבבב מיכל

Michal’s Place הבריכה של מיכל

את יניב פגשנו אחרי המלצה חמה מלקוחות שלנו,נפגשנו ב 2012 לתהליך של כמה חודשים בודדים, אנחנו לא אנשי עסקים. רצינו כלים ובדיקה לייעול / לניהול הכספים /לתמחור. רצינו שמשהוא יסתכל עלינו מבחוץ וידריך אותנו בדברים שלא היינו בטוחים שאנחנו עושים כמו שצריך.יניב הגיע. קלט מהר מאוד את כל מה שאנחנו צריכים. דחף שהתהליך יהיה ממוקד. האיר את תשומת לבנו כשלא התקדמנו בקצב הרצוי . הכל בנעימים ובאופן עניני. יניב השאיר לנו כלים שמשרתים אותו מאז כל יום. שיטת תמחור ( שנקראת אצלינו “יניבית ” ) ידע וכלים לניהול תזרים המזומנים ובעקר מס טלפון ומייל שבכל הזדמנות או צומת דרכים אנחנו פונים מתייעצים נפגשים ומבקשים שיוציא חשבון (לא תמיד הוא מסכים).

מירב ויונתן אגין איגלו תערוכות בע”מ

אל יניב הגענו בשעה שהעסק שלנו היה בצומת משמעותית והיינו זקוקים להכוונה מהירה, פרקטית ונחושה. מישהו שישאל את השאלות הנכונות, יסתכל בעיניים אובייקטיביות על כל האינפורמציה והמספרים וייתן את חוות דעתו והרעיונות שלו על הדרך בה כדי להמשיך.בפועל – קיבלנו הרבה מעבר לזה.יניב הוא איש מקצוע מעולה, יודע לקרוא את התמונה הכללית וגם לרדת לרזולוציות במהירות וביעילות. הוא יודע להעביר את הכוונה שלו ולהסביר בקלות גם דברים שלא בהכרח נמצאים בתחום המומחיות שלנו. אבל בעיקר ולא פחות חשוב – יניב הוא אדם שכיף ונעים לעבוד איתו ולהתנהל מולו. לכל אורך התהליך הרגשנו שיניב דואג וחפץ ביקרו של העסק שלנו (כמעט) כמונו ושיש לו את כל הזמן שבעולם (כמעט) להקדיש לנו ולקדם אותנו ואת העסק.אני מסכמת את התהליך שעברנו עם יניב כמשכיל, מעורר, מלמד ומאד מוצלח לעסק ולנו באופן אישי כיזמיות ומנהלות. אני רק מצרה על כך שלא השכלנו להשקיע ביעוץ איכותי כשל יניב בשלבים מוקדמים הרבה יותר – דבר שלבטח היה חוסך לנו הרבה זמן וכסף.תודה רבה!

רוני אבירי מנהלת סטודיו StoryBoard

רב-נוי הנה חברה ותיקה, שעוסקת בשני העשורים האחרונים בגינון מקצועי של גגות ומרפסות. המעבר שעשתה מהגינון המוסדי לגינון הפרטי, במקביל לתמורות בשוק, הצריך שינויים רבים הן בגישה והן בדרכי הפעולה של העסק.היועץ יניב רוסו מחברת “אופק-בר” ייעץ לנו בשנת 2010. במהלך הייעוץ, סייע לנו לזהות את נקודות החולשה של העסק והדגיש תחומים עיקריים לפעולה מתקנת. אחת המתנות לה זכינו היתה תוכנת תזרים מעולה בפיתוח שלו, שלא ברור לנו היום איך ניתן היה לעבוד בלעדיה.יניב הוא יועץ סופר-אינטיליגנט, שלא מתבלבל מהמספרים. אחד הדברים שמייחדים אותו, שאיננו רק יועץ, אלא בעצמו יזם עם ניסיון בעסקים. נהנינו לפגוש אדם נעים וישר, שחפץ באמת בקידום העסק שלנו.

בני נול, חברת רב-נוי בע”מ

שלום יניב,תודה על העזרה, על הרעיון, על ההבנה של דברים שאני לא ראיתי. תודה על הסיוע המעשי! אני מצליח לעשות הרבה דברים שרציתי וגם לעמוד בהרבה דברים שחשבתי שאעמוד! עכשיו אני צריך להציב מטרות חדשות ומשימות חדשות. אני מאוד מעריך אותך ואת התנהלותך כאדם! מאוד אהבתי את הדברים שאמרת יותר מפעם אחת, את ההתנהגות שלך כלפי אנשים אחרים, את היכולת שלך להיות רגוע, צנוע, נדיב, חכם, חד וברור גם אם לעיתים זה לא קל.תודה!

בני נול, חברת רב-נוי בע”מאלי אלפסי, מאמן בכיר קראטה גוג’ו ריו

שלום רב! שמי אבישי והנני יזם פרטי. פניתי ליניב מתוך מטרה לכתוב תוכנית עסקית עבור המיזם שלי. כחלק משיטוטי באינטרנט בחיפוש אחר יועץ עסקי נתקלתי באתר של יניב והחלטתי להתקשר. לאחר פגישה עם מספר לא קטן של יועצים נפגשתי עם יניב והבנתי כי הגעתי למקום הנכון. מסיבות אישיות החלטתי לזנוח את המיזם שלי לתקופה של כמעט שנתיים, לאחר שחזרתי וכששבתי לטפל במיזם ידעתי כבר עם מי אני הולך לעבוד. בתהליך העבודה עם יניב התרשמתי כל פעם מחדש מהידע הכללי ומיכולת הניתוח שלו. יניב ניחן בסבלנות רבה, אכפתיות ויחסי אנוש טובים מאוד שסייעו בגיבוש תהליכים וקבלות החלטות וזאת מתוך בסיס יצירת תקשורת טובה. יניב ניגש לפרויקט מתוך התלהבות ואהבת המקצוע והקדיש לו את מלוא תשומת הלב הנדרשת עד לקבלת המוצר הסופי ולשביעות רצוני המלאה. הדבר החשוב ביותר בעיניי ועל כך אני מודה ליניב הוא היכולת לומר את הדברים בכנות תוך עמידה על עקרונות שיהיו לטובתו ולהצלחתו של המיזם בלבד.

אבישי חתוכה Road Bar

לפני שנה זיהיתי הזדמנות לפתיחת עסק. עד אותו יום הייתי שכיר ולא היה לי שמץ של מושג איך מתחילים והכי חשוב איך יודעים האם שווה בכלל להיכנס להרפתקה כזו. באותו שלב הבנתי שאני חייב למצוא מישהו שיוכל לעזור ולייעץ לי בנושא.התקשרתי ליניב וקבענו להיפגש. מהפגישה הראשונה הבנתי שנפלתי על איש מקצוע שיודע לשאול את השאלות הנכונות, והכי חשוב יודע לדרוש ממך לספק את הנתונים הרלוונטיים עבור העסק שלך. לאחר מספר פגישות יניב הכין עבור העסק שלי תוכנית עסקית לשנה הקרובה, ובה היה ניתן לראות את כל פרטים שעניינו אותי – זמן נדרש להחזר הלוואה, איזה הוצאות נדרשות בטווח המיידי וגם ובטווח הארוך, כמה זמן נדרש לאיזון ותחילת צמיחה של העסק וכו’.יחד עם התוכנית העסקית קיבלתי גם ביטחון וגם החלטה שזה אכן המהלך הנכון לפתוח עסק ולהתחיל חיים חדשים. במהלך השנה יניב ליווה אותי ונתן לי מספר טיפים שעזרו לי לשנות מספר תהליכים בחברה ובסופו של דבר להגדיל את רווחי החברה. היום אני מבין עד כמה היה חשוב שיהיה משהו שילווה אותי בחודשים הראשונים, ואני לא מעלה על דעתי מה היה קורה אם לא הייתי מתייעץ עם יניב.אנדריי מינייב, מנכ”ל TicketNet